KLASA POLICYJNA ODWIEDZIŁA KOMENDĘ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim

Aktualności

KLASA POLICYJNA ODWIEDZIŁA KOMENDĘ

Jak wygląda codzienna służba w Policji? Jakie warunki trzeba spełnić aby zostać policjantem? Jakie dokumenty przygotować, gdzie i kiedy można je składać? Tego mogli się dowiedzieć uczniowie II klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim w ramach działań promujących zawód policjanta.

Licealiści w trakcie pobytu w komendzie mieli okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca funkcjonariuszy Policji. Podczas spotkania przedstawiono uczniom strukturę organizacyjną komendy, omówiono specyfikę zawodu policjanta, opisując zadania jakimi zajmują się poszczególne piony służbowe. Ponadto młodzież mogła się szczegółowo dowiedzieć, jak przebiega rekrutacja do Policji, jakie wymogi należy spełnić, aby wstąpić do formacji, jakie wykształcenie i umiejętności są preferowane i mogą być przydatne w tej służbie. W trakcie spotkania uczniom zaprezentowano spot „zostań policjantemzrealizowany przez Komendę Główną Policji.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Drawsku Pomorskim mł. insp. Norbert Gorzyński otrzymał podziękowania za ciepłe przyjęcie gości w jednostce i życzył samych sukcesów w nauce i życiu prywatnym.

st. sierż. Karolina Żych