Aktualności

Aktywny i bezpieczny senior – wykręć numer oszustowi

Jednym z priorytetów działań podejmowanych przez policjantów powiatu drawskiego jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa w taki sposób, by w miejscach publicznych, w okolicach swego miejsca zamieszkania czuli się bezpiecznie.

W trosce o naszych najstarszych mieszkańców funkcjonariusze z całego powiatu drawskiego zaangażowali się w działania w ramach realizacji projektu „Aktywny i bezpieczny senior - wykręć numer oszustowi”. Spotkania odbyły się we wszystkich gminach powiatu. Policjanci z Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego i Wierzchowa mieli jeden wspólny cel działania - ograniczenie zdarzeń, w których ofiarami są osoby starsze. Seniorzy obejrzeli 6 filmików, które przedstawiły problem oszustw, zachowań suicydalnych, zagrożeń w ruchu drogowym, kradzieży rozbójniczej oraz przemocy domowej.

Policjanci opowiedzieli o metodach działania oszustów, o tym, jak postępować w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, a co najważniejsze, gdzie szukać pomocy jak stanie się coś złego.

Na zakończenie spotkania wręczono uczestnikom ulotki i elementy odblaskowe.

 

st. sierż. Karolina Żych