Znów próbowali „oszukać na wnuczka” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim

Aktualności

Znów próbowali „oszukać na wnuczka”

Policjanci z Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim otrzymali sygnał o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Kolejny raz przestępcy chcieli wyłudzić gotówkę podszywając się pod członka rodziny, który miał brać udział w wypadku drogowym. Przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym.

Wczorajsze zgłoszenie dotyczyło próby wyłudzenia aż 50 tys. zł od jednej z mieszkanek Kalisza Pomorskiego. Jak ustalili funkcjonariusze do zgłaszającej zadzwoniła kobieta, która podała się za jej wnuczkę i powiedziała, że pilnie potrzebuje gotówkę, ponieważ brała udział w wypadku drogowym. Zapobiegliwa 85 – latka natychmiast zakończyła rozmowę i skontaktowała się ze swoim synem, a następnie o zdarzeniu poinformowała Policję.

Drawscy policjanci apelują do mieszkańców i ostrzegają przed oszustami. Sprawcy wykorzystują różne metody i dzwoniąc do starszych osób próbują ich oszukać metodą na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP.

Pamiętajmy, policjanci nigdy nie informują osób postronnych o prowadzonych działaniach, jak również nie posługują się ich pieniędzmi. Jeśli masz wątpliwości i podejrzenia co do osoby, która do Ciebie dzwoni zachowaj spokój, skontaktuj się z najbliższymi i powiadom Policję.

 

st. sierż. Karolina Żych