Aktualności

Ponad 1,5 kg amfetaminy i 200 gramów marihuany zabezpieczyli drawscy policjanci

Data publikacji 12.01.2022

Funkcjonariusze z drawskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Hummer, którego zarówno kierujący jak i pasażer posiadali przy sobie substancje niedozwolone.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Drawska Pomorskiego około godziny 19:00. Policjanci w trakcie patrolowania miasta zobaczyli pojazd, który na widok radiowozu gwałtownie zahamował. Gdy policjanci zbliżyli się do pojazdu kierujący i pasażer zaczęli nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzenia samochodu i osób znajdujących się w nim. 31 – letni kierujący był bardzo pobudzony, w wyniku jego sprawdzenia okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Ponadto przy kierowcy jak i 30 – letnim pasażerze mundurowi ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili, że pasażer kilka minut wcześniej zakupił nielegalny towar od kierującego Hummerem.

Drawscy kryminalni niezwłocznie podjęli czynności i w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili blisko 1,5 kg amfetaminy i 200 gramów marihuany. Zakazane ustawą substancje i przedmioty zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
 

mł. asp. Karolina Żych

Powrót na górę strony