Aktualności

Bezpieczny droga do szkoły i przedszkola

Data publikacji 14.09.2022

Dzisiaj policjanci z drawskiej komendy odwiedzili przedszkolaki oraz uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej w Nętnie. Funkcjonariusze w trakcie spotkania opowiadali o bezpiecznych zachowaniach maluchów na drogach naszego powiatu.

Każdego dnia mundurowi w trakcie pełnienia służby realizują swoje zadania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzisiejszego poranka policjanci odwiedzili kolejną placówkę i przeprowadzili pogadanki z dziećmi, w trakcie których omówili temat bezpiecznego poruszania się na drodze, kluczowej roli elementów odblaskowych oraz prawidłowego podróżowania i wysiadania ze szkolnego autobusu.
Najpierw teoria, później praktyka. Funkcjonariusze uczyli dzieci jak prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dzieci dowiedziały się także jak postępować w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Maluchy chętnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania.

mł. asp. Karolina Żych

 

Powrót na górę strony