Aktualności

Oświetlaj - nie oślepiaj - sprawdzaj światła regularnie

Data publikacji 24.11.2022

W dniu dzisiejszym policjanci z drawskiej komendy przypominali kierowcom o trwającej akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

Powyższe działania mają na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze podkreślali, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno- zimowym zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym oświetleniem, a tym samym propagowanie zasady "widzieć i być widocznym" w relacjach pieszy - pojazd. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego z zagrożeń wynikających z ograniczonej widoczności. Sprawne i prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierowcy odpowiednio wcześnie dostrzec pieszego, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze.

Przypominamy, że w dniu 3 grudnia 2022r., na n/w stacjach kontroli pojazdów będzie można sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie:

1. Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Warmińska 1, 78-500 Drawsko Pom., 

2. Stacja Kontroli Pojazdów (Pietrzak) ul. Starogrodzka 53, 78-500 Drawsko Pom.,

 

mł. asp. Monika Grala

 

Powrót na górę strony