Aktualności

Bezpieczna wiosna w powiecie drawskim

Data publikacji 22.03.2023

Pierwszy dzień wiosny to czas radości, czas kiedy w końcu możemy cieszyć się z powrotu słońca i dłuższych dni. Wczoraj w ramach działań profilaktycznych skierowanych do najmłodszych, policjanci z powiatu drawskiego przypominali o ważnych zasadach bezpieczeństwa, które warto przypominać każdego roku.

Wiosna to czas, kiedy więcej dzieci zaczyna poruszać się po ulicach, parkach i placach zabaw, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo. Policjanci zachęcali do korzystania z przejść dla pieszych, noszenia elementów odblaskowych i zachowania ostrożności podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym również o obowiązku używania kasków ochronnych w trakcie poruszania się po naszych drogach.
Kolejnym ważnym elementem działań profilaktycznych była edukacja dotycząca zagrożeń ze strony obcych osób. Wraz z nadejściem wiosny zwiększa się liczba ludzi przebywających na ulicach, w tym także osób, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla dzieci. Mundurowi zachęcali więc rodziców i opiekunów do rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcymi oraz do przypominania o konieczności zgłaszania każdego podejrzanego zachowania.

mł. asp. Karolina Żych

Powrót na górę strony