Aktualności

Nielegalny tytoń i papierosy w rękach drawskich operacyjnych

Data publikacji 08.02.2024

Policjanci z wydziału kryminalnego drawskiej komendy zabezpieczyli ponad 113 kilogramów krajanki tytoniowej i 1550 sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

Drawscy kryminalni w ciągu dwóch tygodni zatrzymali 5 osób, które posiadały nielegalną krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Do 4 zdarzeń doszło na terenie Drawska Pomorskiego. Kryminalni realizując czynności udali się pod ustalone wcześniej adresy, gdzie według powziętych informacji miał znajdować się nielegalny tytoń i papierosy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności służbowe, dokonali przeszukań, w wyniku których zabezpieczyli od czterech mieszkańców Drawska Pomorskiego łącznie blisko 7 kilogramów krajanki tytoniowej i 540 sztuk papierosów.
Do ostatniego zdarzenia doszło na terenie Połczyna Zdroju. Operacyjni ustalili, gdzie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnego tytoniu i papierosów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności i w wyniku przeszukania w jednym z mieszkań ujawnili i zabezpieczyli od 57 – letniego mężczyzny ponad 107 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 510 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzowych.


asp. Karolina Żych

Powrót na górę strony