Aktualności

Kontrole autokarów- zatrzymany dowód rejestracyjny

Kontrole autokarów wożących dzieci i młodzież na wycieczki są traktowane z pełną powagą. Od sprawdzenia kierowcy i stanu technicznego zależy życie i zdrowie uczestników wycieczki. Awarie mogą być przyczyną bardzo groźnych zdarzeń.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Drawsku Pomorskim podjęli kontrolę autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę zagraniczną. Uszkodzony zbiornik zdyskwalifikował pojazd. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny,a przewoźnik będzie musiał dokonać niezbędnych napraw.

Pamiętajmy, ze przedsiębiorcy organizujący przewozy są zobowiązani do utrzymania właściwego stanu technicznego swoich pojazdów i zapewnienia kierowców. Ci ostatni muszą posiadać nie tylko wymagane uprawnienia i zezwolenia, ale też być w odpowiedniej kondycji psychofizycznej.

Warto zgłaszać kontrole z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wyznaczeni policjanci dokonają wtedy dokładnego sprawdzenia i na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości. Uszkodzony pojazd jest zwyczajnie niebezpieczny. Wybierając się na wycieczkę liczymy przecież na relaks i wypoczynek, a nie na zbędne wrażenia i poważne problemy.

 

asp. szt. Maciej Zieliński