Nietrzeźwi spowodowali kolizje drogowe - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim

Aktualności

Nietrzeźwi spowodowali kolizje drogowe

Szybkie działania czaplineckich policjantów doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego, który kierując w stanie po użyciu alkoholu spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wczoraj około godziny 08:40 na jednym z Czaplineckich skrzyżowań kierujący samochodem marki Volkswagen Passat wjechał swoim autem w tył stającego Forda, który chcąc skręcić w lewo ustępował pierwszeństwa pojazdom jadącym z naprzeciwka. Po zderzeniu sprawca jak i pasażer uciekli z miejsca kolizji.

Dzięki natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Czaplinku sprawca został zatrzymany. W wyniku podjętych działań ustalono, że mężczyzna oprócz tego, że kierował samochodem po użyciu alkoholu, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Ponadto trzy dni temu doszło do niebezpiecznego zderzenia dwóch samochodów osobowych, którego sprawcą był nietrzeźwy 61 – letni mieszkaniec Kołobrzegu.

O godzinie 19:50 na drodze wojewódzkiej 163 relacji Czaplinek – Wałcz kierujący samochodem osobowym marki Mercedes włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, zupełnie nieoświetlonym pojazdem, wymusił pierwszeństwo jadącemu prawidłowo w kierunku Czaplinka mieszkańcowi Drawska Pomorskiego. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Uczestników przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że sprawca kolizji miał prawie 2,5 promila, a ponadto „wsiadł za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

 

 

 

st. sierż. Karolina Żych